اخبار آسیاتاک

جت پرینتر چیست ؟

جت پرینتر چیست ؟

قطعا خرید جزء کارهای روزمره هر شخص به شمار می رود

به فروشگاه می روید و محصولات زیادی را می بینید که روی آن اطلاعاتی درج شده است که شامل تاریخ تولید ، تاریخ انقضاء ، قیمت می باشد و در برخی موارد کدهایی نیز روی محصول چاپ شده است .

این اطلاعات با دستگاه های صنعتی به نام جت پرینتر بر روی کالا چاپ می شود .

در صنعت انواع چاپگر با کاربردهای متنوع وجود دارد که هر یک ویژگی ها و کارایی خاصی دارند .

یکی از انواع مهم چاپگر ، جت پرینترهای صنعتی هستند که اطلاعات محصول پس از اتمام فرایندهای تولید با استفاده از این دستگاه چاپ می شود .

جت پرینترها ماشین هایی صنعتی هستند که با ترکیبی از قطعات مکانیکی و هیدرولیکی ساخته می شوند و در انتهای خط تولید نصب می گردد که کاربرد اصلی این دستگاه چاپ اطلاعات متغیر روی بسته بندی و در بعضی موارد روی خود محصول می باشد .

زیرا امروزه کمتر کسی حاضر است محصولی را خرید و استفاده نماید که تاریخ تولید و انقضا ندارد .

دستگاه های جت پرینتر به طور کلی از 4 قسمت اصلی تشکیل شده اند :

1-برد دستگاه : برد الکترونیکی دستگاه می باشد که به عنوان مغز دستگاه از آن یاد می شود .

2-هد دستگاه : قسمتی که اطلاعات از برد به آن منتقل می شود و وظیفه آن پرتاب جوهر به صورت تنظیم شده بر روی محصول می باشد .

3-بخش هیدرولیک دستگاه که از مخزن جوهر ، مخزن حلال ، فیلتر تسویه جوهر ، پمپ ، ولوها و شیلنگ حامل جوهر تشکیل شده است و وظیفه آن رساندن جوهر از مخازن به هد دستگاه جت پرینتر می باشد .

4-فتوسل که به آن چشم الکترونیک دستگاه یا سنسور نیز گفته می شود که محل قرارگیری آن بر روی خط تولید و ارسال دستور به برد دستگاه می باشد که فرایند چاپ صورت پذیرد .

جت پرینترها با توجه به خط تولید و دیگر مولفه ها دارای سرعت های متفاوت می باشد .

دستگاه های جت پرینتر بدون تماس با محصول اطلاعات را روی آن درج می کند که باعث کاهش احتمال آسیب به جت پرینتر و همچنین سالم ماندن بسته بندی می شود .

شرکت آسیا تاک توس ارائه دهنده انواع جت پرینتر با بهترین کیفیت چاپ ، جوهر و حلال های مورد تایید از بهترین برندهای مطرح دنیا می باشد .

انواع جت پرینتر :

جت پرینترها باتوجه به کارکرد ، سرعت و همچنین تیراژ به دو دسته جت پرینترهای دستی و جت پرینترهای صنعتی تقسیم می شوند .

جت پرینتر دستی : این جت پرینترها سرعت و تیراژ پایینی دارند . مدل های دستی نیاز به اپراتور دارند و همچنین فاقد سنسور هستند و باید محصول را به صورت دستی مقابل آن قرار داد تا اطلاعات روی آن چاپ شود .

جت پرینتر صنعتی : این دسته از جت پرینترها توانایی چاپ تا 6 سطر را با زبان و فونت دلخواه روی انواع سطوح را دارند .

جت پرینترهای صنعتی در خط تولید و بسته بندی قرار می گیرند و به صورت اتوماتیک و با سرعت بالا با استفاده از سنسور با عبور محصول اطلاعات موردنیاز را درج می کنند .

جت پرینترها بر روی محصولات با انواع جنس ها قابلیت چاپ دارند و ظرفیت بعضی از دستگاه های جت پرینتر گاهی تا چندین میلیون پرینت در روز می رسد .

دستگاه های جت پرینتر در حالت کلی توانایی چاپ موارد زیادی را دارند که در اینجا به آنها اشاره می کنیم .

هر محصول باید دارای تاریخ تولید ، تاریخ انقضا و قیمت مصرف کننده باشد . در بعضی موارد لوگوی برند و بارکد و همچنین QR-code  نیز بر روی محصول چاپ می شود

به جز اینها ممکن است لازم باشد کدها و شناسه هایی که در سیستم تجاری کشور دارای اهمیت است نیز بر روی محصول چاپ شود که این کار نیز با دستگاه جت پرینتر قابل انجام است .

مجموعه آسیا تاک توس ارائه دهنده انواع جت پرینتر با کیفیت های عالی می باشد .

در حیطه واردات جت پرینتر آسیا تاک توس نماینده رسمی و انحصاری شرکت دراکر آلمان در ایران می باشد .

جت پرینترها بر روی محصولات با انواع جنس ها قابلیت چاپ دارند و ظرفیت بعضی دستگاه ها گاهی تا چندین میلیون پرینت در روز نیز می رسد .

دستگاه های جت پرینتر در حالت کلی توانایی چاپ موارد زیادی را دارند که در اینجا به آن ها اشاره می شود :

قیمت مصرف کننده ، تاریخ تولید ، تاریخ انقضاء ، لوگو ، بارکد و QR-code و همچنین کدها و شناسه هایی که در سیستم تجاری کشور تعریف شده است .

زمانی که هنوز کاغذ اختراع نشده بود کتاب ها را بر روی پوست حیوانات می نوشتند پس از بوجود آمدن کاغذ اختراع چاپ نقطه عطفی در صنعت به حساب می آید .

قبل از اختراع شدن چاپ کتاب ها بصورت دستی نوشته می شدند و به همین مسله باعث قیمت بالای کتاب ها می شد و هر کسی قدرت خرید و نگهداری کتاب را بخاطر ارزش بالای آن نداشت . زمان زیادی صرف نوشته شدن کتاب ها می شد .

پس از پیشرفت های بزرگ صنعت چاپ نیز اختراع این مشکلات برطرف شد .

در حال حاضر صنعت به حدی پیشرفت داشته که هر شخصی قادر است عکس ها و مطالب گوشی تلفن همراه خود را با انواع چاپگر پرینت بگیرند .

چاپگرها در انواع مختلفی در بازار وجود دارند که شامل :
سوزنی

لیزری

خطی

حرارتی

جت پرینتر صنعتی

چاپگر سه بعدی

چاپگرها با توجه به ویژگی و کارایی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند

بعضی از آنها در ادارات مورد استفاده هستند برخی در عکاسی کاربرد دارند و انواعی از انها در کارخانه ها و در خط تولید استفاده می شوند . جت پرینترها که از انواع مهم هستند و در خطوط تولید قرار می گیرند و باید ضریب خطای پایین داشته باشند .

به دستگاه های جت پرینتر ، لیبل زن یا تاریخ زن نیز گفته می شود اما امروزه تنها کاربرد آن تاریخ زدن محصول نیست و همانطور که می دانید اطلاعات زیادی را با این دستگاه می توان بر روی محصولات درج کرد .

در همه کارخانه های تولیدی باید دستگاه های جت پرینتر وجود داشته باشد تا در صرف وقت و هزینه صرفه جویی شود زیرا انواع دستی لیبل زن ها سرعت پایین دارند و همچنین جت پرینترها به صورت اتوماتیک پس از قرارگیری در خط تولید کار چاپ را انجام می دهند اما مدل های دستی نیازمند اپراتور هستند

در مقالات بعدی به معرفی شرکت های تولید کننده دستگاه های جت پرینتر و همچنین جوهر حلال های مورد نیاز هر دستگاه خواهیم پرداخت

شرکت آسیا تاک توس اماده ارائه هر گونه پاسخگویی به سوالات و مشاوره و همچنین فروش محصولات جت پرینتر می باشد .

با ما تماس بگیرید . 05135421375 09031239767

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *